Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Bruss » 16 mar 2021, 00:09

Witam, chcę kupić szuflę/skrzynie samowyładowczą na TUZ i mam do wyboru ręcznie kiprowaną lub hydraulicznie, skłaniam się ku tej hydraulicznie kiprowanej ale nie mam zewnętrznej hydrauliki wyprowadzonej.
Poza skrzynią nie mam innych urządzeń wymagających hydrauliki tak że nie mam ciśnienia na montowanie rozdzielacza i tu moje pytanie. Mam ufo sterujące siłownikiem pochyłu za pomocą rozdzielacza/elektrozaworu. Jak bym wyrzucił siłownik i wstawił gniazda euro na zakończeniu węży idących teraz do siłownika pod który wpinał bym siłownik dwustronnego skrzyni. Ma to rację bytu? Przy wyłączonych autopoziomowaniach żeby skrzynia sama nie latała, sterował bym kiprem za pomocą manualnego sterowania ufo.
Obrazek
Obrazek
Yanmar ke-3

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Patryk » 16 mar 2021, 08:29

Mam tak zrobione w swoim Suzue. Mam Euro złącza tylko mniejsze niż np od c360. Problemem bylo połączenie z rozdzielaczem i ja to załatwiłem spawaniem(polecam tig chociaż swoje wykonałem migomatem). Oryginalne połączenia gwintowane są u mnie chyba calowe i na dodatek stożkowe, panowie w dwóch zakladach/sklepach z hydraulika siłową mówili że nie ma czegoś takiego.... Ja wykorzystałem ten tylni siłownik z prawego ramienia do tuza na przód, działa naprawdę spoko. Mam z tyłu dwa wyjścia na stałe, dwa przewody na przód które podpinam w razie potrzeby i dwa krótkie przewody przy oryginalnym siłowniku czyli nic nie trace😉 ogólnie dobry pomysł, polecam

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Gelo » 16 mar 2021, 18:28

Nie ma to sensu. Siłownik poziomujący tuż jest używany często, a najbardziej do ustawienia pługów. Jeśli chcesz tak zrobić, to dołóż 2 rozdzielniki i zaworem będziesz zmieniał kierunek przepływu.
Branson 4020

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Patryk » 16 mar 2021, 20:11

Zabrzmiało jakbys plug mial założony codziennie. Nie zgodzę się z tobą i sądzę że w kwestii uniwersalności ma to bardzo pozytywne zastosowanie. W moim wypadku na przód zakładam zestaw z tylu(ramiona i siłownik) nie mam np tura, ale nie wydaje mi się żeby ktoś korzystał ze wszystkiego na raz, zresztą większość użytkowników na forum to traktorzyści hobbyści i korzystają ze swoich potworów dorywczo. Wielki ten siłownik nie jest ale robotę robi. Mi np bardzo odpowiada wszechstronność i uniwersalność zastosowanych komponentów, gdybym miał pewność np, że podoła jako mini łuparka zamiast siekiery pewnie też bym go tam wykorzystał.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Gelo » 16 mar 2021, 20:22

Patryk czytaj ze zrozumieniem. Tu nie chodzi o siłownik tylko o wyjścia hydrauliczne.
Branson 4020

Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Bruss » 16 mar 2021, 20:47

Dzięki Patryk za odpowiedź, traktorka używam bardzo hobbystycznie, taka zabawka na własny użytek.
Także Gelo nie przepinam co chwilę sprzętów a nawet jak coś to nie mam problemu żeby chwilę poświęcić na przepinanie tego czy owego a nie chce ingerować w fabryczną instalację i inwestować w rozdzielacz z którego raczej nie będę korzystał z uwagi na to że ze sprzętu na hydraulikę mam tylko skrzynie hydraulicznie kiprowaną którą dzisiaj kupiłem. Stąd moje wcześniejsze pytanie. A siłownik od poziomowania zrobię z wtykami euro i w każdej chwili mogę wpiąć w te gniazda i będzie dalej poziomować.
Moja łycha ;)
Obrazek
Yanmar ke-3

Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Bruss » 23 mar 2021, 09:45

Tak więc życie zweryfikowało moje plany i odpuściłem zakładanie gniazd w miejscu siłownika z uwagi na brak odpowiednich złączek żeby zachować szczelność połączeń a jak miałem brać się za grubszą przeróbkę to odpuściłem i zakupiłem rozdzielacz i zrobię to jak ma być. Ale tu nasuwają się kolejne pytania. Miałem się wciąć w rurki ale zauważyłem jakieś wyjścia IN i OUT nad rozdzielaczem tylnego podnośnika. Ale nie mam żadnego schematu, a żeby zacząć z nich korzystać pewnie trzeba zaślepić jakiś kanał ale nie chciał bym tego robić na oślep. Ma ktoś jakiś schemat względnie pomysł jak to ugryźć?
Fotki kiepskiej jakości bo dojście dosyć kiepskie jak traktor w całości więc wspomogłem się fotkami z yt gościa który rozbierał swoje ke-3.

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Yanmar ke-3

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: k_sit » 24 mar 2021, 05:33

To jest zawor przełącznik od niego podłącz rozdzielacz dodatkowy . Masz na nim przełącznik który steruje obiegiem oleju . Podobny jest w kubicie i yanmarze do których dołączyłem dodatkowe rozdzielacze . Opis masz na forum w moich postach .

Bruss
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2021, 00:26

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: Bruss » 24 mar 2021, 21:23

K_sit zawór o którym mówisz to ten zaznaczony na foto poniżej?
Obrazek
Myślałem że trzeba korkiem jakiś kanał zaślepić pomiędzy in a out 1/4"-18nptf w jakimś modelu yanka widziałem. Problem z dostępnością takich korków z gniazdem imbus, o ile npt idzie znaleźć to nptf w polsce nie mogę nigdzie znaleźć a z tego co wyczytałem to nptf jest gwintem samouszczelniającym.
Dzisiaj doszedł rozdzielacz, jutro zajrzę pod te korki in out co się tam kryje pod nimi.
Wszelkie wskazówki mile widziane.
Niechciał bym iść na łatwiznę i ciąć rurki, a zrobić to bez druciarstwa, chociaż kilka postów widziałem że użytkownicy się poddali i skończyło się na cięciu.
Yanmar ke-3

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Gniazda euro w miejsce siłownika UFO

Post autor: k_sit » 24 mar 2021, 23:20

Tak . Powinna tam być dźwigienka i dwa położenia.https://photos.app.goo.gl/3tPgMJoyeNinJUNfA więcej zdjęć Tadeusz B bo niego w yanku dokładałem rozdzielacz

ODPOWIEDZ