Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 11 kwie 2016, 09:41

Popieram Piotra - proszę o prezentacje . Nawet z filmem i dodatkowym komentarzem.



Dlaczego jedna fotka nie może być a cała prezentacja juz może? Pewnie by sie z tego jakoś wytłumaczyć :) Fotka wyglądała jak prezentacja loga z tłem - całość nie wnosiła jakieś dużej dawki informacji - poza logiem które dominowało nad zdjęciem.


Ładowacz - jako maszyna która powstała jako autorski projekt , konkurencyjna dla innych tego typu konstrukcji powinna mieć swoją prezentacje. Ba, nawet inni producenci mogliby zaprezentować swoje konstrukcje :) My użytkownicy mogli byśmy porównać i ocenić na bazie swoich doświadczeń oraz potrzeb.

Ale wrócmy do tematu, bo o ładowaczach to mamy inny dział. Jestem na etapie podpinania ciekawego rozdzielacza , poszukałem i oto ciekawy pdf :
http://www.hypso.fr/documentation/pdf/d ... manuel.pdf
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

przemi
Posty: 29
Rejestracja: 01 lis 2016, 21:52

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: przemi » 07 lis 2016, 20:04

tomek1 pisze:Witam !
Przedstawiam pierwszy filmik próby po montażu hydrauliki w mojej Kubotce
... a powrót do wlewu oleju do skrzyni. ...
Tomku w jaki sposób zamontowałeś ten powrót w korku?, B6000 ma korek wkręcany?
Jak ktoś ma pomysł, to podpowiedzcie proszę gdzie wpiąć powrót z rozdzielacza w B5000.

Gadam sam ze sobą, czy to jest objaw jakiejś jednostki chorobowej :?: :lol:

Więc ciągnąc monolog, jak widzę Ci, którzy podłączają jako pierwszy w szeregu dodatkowy rozdzielacz i z niego za pomocą tulejki z wyjścia N zasilają rozdzielacz traktorka robią z tego dodatkowego /pierwszego w szeregu/ również powrót. Zastanawiam się, czy nie można pominąć powrotu z pierwszego zasilacza i jedynie przez tulejkę i wyjście N puścić olej do tego traktorkowego rozdzielacza. Wszak ta tulejka jest chyba po to, żeby zaślepić wyjście powrotne T, inaczej nie było by cisnienia na rozdzielaczu traktorka. Więc gdy nie uzywamy żadnego z rozdzielaczy olej spokojnie przepływa przez N dodatkowego rozdzielacza na powrót poprzez rozdzielacz traktorka. Gdy używamy dodatkowego, to olej powracając z siłowników również pójdzie poprzez wyjście N do rozdzielacza traktorka i dalej do zbiornika, no chyba że tu jest pies pogrzebany i powroty z siłowników sterowanych dodatkowym rozdzielaczem nie łączą się z wyjściem N? i dlatego musi byc z niego również swobodny powrót?. Czy ktoś może mnie oświecić co do tych wypocin i ich zasadności?

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: emek650 » 12 lis 2016, 14:08

Zastanawiam się, czy nie można pominąć powrotu z pierwszego zasilacza i jedynie przez tulejkę i wyjście N puścić olej do tego traktorkowego rozdzielacza.
Poczytaj dział "hydraulika", tam wszystko opisane także powyższa kwestia, więc jeżeli nie chcesz powielać już popełnionych wcześniej błędów to uwierz że tak ma być :) .

przemi
Posty: 29
Rejestracja: 01 lis 2016, 21:52

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: przemi » 12 lis 2016, 14:29

Właśnie nie znalazłem takiego sposobu podłączenia, a wydawało mi się, że przeglądnąłem już wszystkie wątki o dodatkowych rozdzielaczach, wobec tego szukam dalej :).

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: emek650 » 12 lis 2016, 19:11

Właśnie nie znalazłem takiego sposobu podłączenia, a wydawało mi się, że przeglądnąłem już wszystkie wątki
A widziałeś filmik Marka kiedy "kiper" przyczepki zamiast opadać podnosi się? , przy Twoim połączeniu uzyskasz taki efekt :x .

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marcin.ch » 24 gru 2016, 02:56

petra pisze:Witam, mam identycznie podłączony drugi rozdzielacz i w trakcie tej "operacji" właśnie dowiedziałem się o tej tulei ciśnieniowej. W sklepach oczywiście także nie słyszeli o istnieniu takiego ustrojstwa i dopiero na allegro znalazłem hurtownie gdzie można było ją kupić. Sprzedawca był oczywiście doskonale zorientowany i nawet dorzucił mi do przesyłki schemat prawidłowego podłączenia obu rozdzielaczy.
Pamiętacie tą fotkę ? Wydaję mi się że pisałem wtedy o tej tulei.

Obrazek

Tak przy okazji mam pytanie do kolegów - czy u Was także te metalowe złączki przy rozdzielaczach są ciepłe chociaż nie używam teraz przedniej hydrauliki.
Mogłem jeszcze coś wykombinować żeby odłączać hydraulikę zewnętrzną jak jej nie używam.
Pozdrawiam
Petra

Petra,

Pamiętasz moze skąd wziąłeś te tulejki/przedłużki przyłączeniowe do rozdzielacza umożliwiające podłączenie węża nad wężem?
Nie mogę tego znaleźć a uważam to świetnym rozwiązaniem i chciałbym zanabyc ;).

Pozdr

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: emek650 » 24 gru 2016, 12:58

Obrazek
Można też w ten sposób :) , pierwszy wąż na "oczko",drugi na "fajkę" i ładnie pasuje, a przy tym nie wypędza tak wysoko węży ponad rozdzielacz.

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marcin.ch » 24 gru 2016, 16:35

Nad tym sposobem tez myślałem, ale niestety w tym miejscu gdzie ja robię to tak nie zakuwają (nie maja takich końcówek). Ale jak znajdę coś innego to moze się uda. masz racje ze wtedy węże są ładnie i blisko rozdzielacza.

Pozdr

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marcin.ch » 24 gru 2016, 16:57

PS znalazłem oczko z gwintem do podłączenia węża. To nie bylo pytania :). Pozdr

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: emek650 » 24 gru 2016, 17:00

Np. takie :)http://allegro.pl/zlacze-z-korpusem-ocz ... 44506.html
Możesz też u nich zamówić węże z odp. końcówkami, do mojej hydrauliki tak zamawiałem, dodatkowo cena to ok.1/2 tej jaką mi powiedzieli lokalni "zakuwacze".

ODPOWIEDZ