Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 30 sie 2014, 21:23

Tomku fajnie jest zrobione, na wszystko potrzebny jest czas. Ustawiłem sobie pracę i mieliśmy podziałać, dałeś radę sam. Jakie zastosowałeś złącza (gwint i wielkość) gdzie je kupiłeś. Do przymocowania drut jest mocniejszy niż opaska trytka . Jak potrzebujesz pomocy daj znać zawsze coś uradzimy w gdzie mnie znaleźć.

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: tomek1 » 30 sie 2014, 21:48

No dzięki !
Z rozdzielacza nypel 3/8 na 18mm ,przewody zasilające do i z rozdzielacza przekrój 10mm , na siłowniki 8mm ( dwuoplotowe ) . Prawie wszystko kupiłem na Sadowej .

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: ukasso » 30 sie 2014, 22:01

Nie ma to jak podłubać przy hydraulice w naszych maluchach :D Ostatnio u siebie też założyłem siłownik zamiast "rzymki"... fajna sprawa. Zastanawia mnie tylko dlaczego większość forumowiczów stosuje takie wielkie euro złączki. Nadają się one raczej do przewodów półcalowych lub grubszych. Nie pasują mi jakoś do tych cienkich w naszych traktorkach. Ja dałem mniejsze. Widać na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=mJ5syVmwFPw Chyba, że chodzi o kompatybilność między różnymi traktorkami i urządzeniami. Ja robię wszystko raczej pod siebie.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 30 sie 2014, 22:24

To jakiej wielkości masz te złącza ,ja u siebie zastosowałem 3/8" iso . Podaj swoje jakie i gdzie można je znaleźć.

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: ukasso » 01 wrz 2014, 11:13

Nie pamiętam dokładnie jaki to rozmiar, bo kupowałem je jakiś czas temu. Po prostu dopasowałem je do przekrojów przewodów. Na pewno są to jakieś metryczne a nie calowe. Dla porównania daję fotki jak wyglądają przy standardowych 1/2". Kupiłem w sklepie z częściami rolniczymi.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: piotrbpm » 01 wrz 2014, 20:50

Takie mam pytanie czy taki rozdzielacz z tyłu pleców jest wygodny ?
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: ukasso » 02 wrz 2014, 10:11

Niezbyt wygodny, chociaż zależy do czego chcesz go używać. Ja wykorzystuję go głównie do ustawiania wideł do palet. Ewentualnie ustawiam kąt nachylenia glebogryzarki. Czyli niezbyt intensywnie, do tych czynności i tak muszę się odwracać. Bardziej ergonomicznie byłoby zamontować rozdzielacz na prawym błotniku, ale do tego trzeba by go trochę podziurawić, no i nie chciałem robić sobie kolejnej plątaniny przewodów na wierzchu. Tak mam wszystko ładnie pochowane. Teraz jakbym robił podobną instalację to zamontowałbym joystick do ładowacza z dodatkową trzecią sekcją (taki jak na fotce poniżej) i nie bawił w szeregowe łączenie rozdzielaczy. Jak znajdę kupca na swoje prawie nowe rozdzielacze, to chętnie zamienię swój zestaw na taki pojedynczy :D

Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 02 wrz 2014, 18:12

Zastosuj zestaw dźwigni i nie musisz się obracać,podobnie jest w kubocie . To jest tak iż rozdzielacz usytułowany jest na tyle i dźwigniami sterujesz z miejsca operatora. Trzeba tylko pomyśleć jak to ugryźć.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: petra » 15 cze 2015, 22:35

Witam, dziś po rozmowie telefonicznej z Krzyśkiem wraca u mnie temat podłączenia rozdzielaczy do oryginalnej hydrauliki. Myślałem że już mam wszystko OK! a tu ... bryndza. Wpiąłem się tak jak Marek w przewód łączony w tym miejscu, a właściwie to Fachman z Bossa bo ja tylko poprawiłem jakość tego połączenia i dołożyłem drugi rozdzielacz na błotniku. Połączenie tych rozdzielaczy zrobiłem oczywiście z wykorzystaniem tulei ciśnieniowej tylko powroty wpiąłem pod rozłączony fabryczny przewód idący chyba do tylnego podnośnika. Zrobiłem "na szybko" rysunek

Obrazek

Kolorem niebieskim zaznaczyłem wpięcie zrobione w Bossie. Kolor czerwony to już moja mizerna twórczość.
Jak dobrze zrozumiałem to powinienem zastosować drugą tuleję ciśnieniową i połączyć wyjście N drugiego rozdzielacza z tą rurką fabryczną, a powroty skierować do skrzyni. Jak na razie mam tylko jeden pomysł - pod korek wlewu oleju.
Marku mam pytanie - czy coś zmieniałeś w podłączeniu swojego rozdzielacza? bo chyba masz zrobione tak jak ja?
Krzysiek zasugerował ponadto, że wyciek oleju z drugiego rozdzielacza mógł powstać właśnie z tego jak podłączone są dodatkowe rozdzielacze. Potrzebuję szybkiej porady bo od 22 czerwca mam urlop i masę pracy traktorkiem. Myślałem nawet żeby odłączyć na jakiś czas dodatkową hydraulikę bo będę potrzebował tylko tylnego podnośnika, ale to ostateczność.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 15 cze 2015, 23:11

Tak jak rozmawialiśmy naniosłem poprawki kolorem czerwonym strona ciśnieniowa a zielonym powrót .
Załączniki
DSC01879.JPG
DSC01879.JPG (98.38 KiB) Przejrzano 7843 razy

ODPOWIEDZ