Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: ferszta » 06 sie 2020, 21:50

Rozdzielacze łączy się tak jakby dokładając sekcję do istniejącego rozdzielacza. Czyli: w N pierwszego rozdzielacza wkręcasz tuleję ciśnieniową (po to by na ty wyjściu uzyskać ciśnienie robocze) i przewodem łączysz do P następnego rozdzielacza. Spływ oleju z rozdzielacza wyjściem T za pomocą przewodu (bez żadnego zaworu zwrotnego). Spływ tzw "swobodny" z najlepiej z każdego rozdzielacza zrobić oddzielnie. Jedynym sensownym miejscem zrzutu oleju ze rozdzielacza jest zbiornik a najczęściej w japońcach jest nim skrzynia biegów ( zostało już tu przez kolegę TooSlow wskazane).
Hinomoto

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 16 lut 2021, 13:57

Na filmiku kolega prezentuje przyczepkę, ale jest też fragmnet o hydraulice zew zamontowanej na małym yanmarku , dobrze to ogarniete wiec polecam:

https://youtu.be/RFjhRoBlBpE

KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
artega7
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2021, 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: artega7 » 26 gru 2021, 21:40

Mam pytanie dotyczące montażu hydrauliki. Czytałem informacje na forum i pojawiły mi się pewne pytania. Chciałem zamontować rozdzielacz 3 sekcyjny w Kubocie A211N.
Znalazłem przykład podłączenia rozdzielacza w firmie gdzie kupowałem ciągnik Traktory.com z Rzeszowa i mam wątpliwości co do poprawności podłączenia. By wpiąć się w układ, za pompą jest Gniazdo bloku hydraulicznego, gdzie po wymianie pokrywy można wpiąć węże. Tylko według ich montażu podpięli zasilanie P i wyjście T. A jeżeli dobrze rozumiem to do gniazda bloku hydraulicznego powinni podpiąć wąż z wyjścia ciśnieniowego N poprzez tuleje ciśnieniową, a wąż z gniazda T powinni wpiąć przy zbiorniku/ skrzyni jako swobodny spływ ?

Drugie pytanie, jakiej średnicy stosować przewody. Rozdzielacz będzie 40l.

Dziękuje za odpowiedzi


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kubota A211N

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 27 gru 2021, 08:48

Witaj temat wałkowany . I tu firmy nadal są nie do uczone . Co do przewód to przy rurkach stalowych zew fi 10-15 z elastycznymi to mniej więcej podobny przekrój tylko że wew .

ODPOWIEDZ