Sekcja nurnikowa, kiprowanie przyczepy

PawelD
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2014, 18:30

Re: Sekcja nurnikowa, kiprowanie przyczepy

Post autor: PawelD » 28 gru 2020, 16:05

Zrobiłem, tuleja też zamontowana,, wszystko pięknie działa, kipruję, opuszcza, co ciekawe zniknął problem przy zamykaniu łyżki tura, leciutko dławiło silnik, teraz problemu już nie ma ;) czy estetycznie kwestia dyskusyjna, mi pasuje. Dzięki wielkie za pomoc.

Obrazek

Obrazek

Bartw
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2023, 12:36

Re: Sekcja nurnikowa, kiprowanie przyczepy

Post autor: Bartw » 29 mar 2024, 15:04

Witam wszystkich. Mam dokładnie taki sam problem jak Paweł przy moim Yanmarze f235, czyli rozdzielacz podłączony do rurki z prawej strony i brak wolnego splywu. Skutki są takie same czyli przy sekcji pływającej i podłączonej przyczepce nie opada ona. Jako że zdjęć już nie widać proszę o konsultację. Wolny spływ już ogarnąłem i wiem gdzie się wpiąć. Obecnie mam zasilenie z rurki po prawej dolnej stronie traktorka która idzie od silnika. Powrót je również wpięty mniej więcej w tym samym miejscu ale rurka idzie pod siedzenie. Przypuszczam że została ona rozcięta i do niej podłączono zasilanie i powrót. Jak już pisałem powrót wiem jak zrobić. Pytanie mam do tej rurki. Zasilenie chcę zostawić tak jak jest, ale chyba muszę połączyć trójnikiem te dwie rurki. Czy mam rację?

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1047
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Sekcja nurnikowa, kiprowanie przyczepy

Post autor: yanmarf17d » 30 mar 2024, 19:52

Z opisu wynika , że masz wpięty dodatkowy rozdzielacz szeregowo przez przecięcie rurki wychodzącej z pompy hydraulicznej. Przeciętej rurki nie można łączyć żadnym trójnikiem. Musisz zadbać o wyprowadzenie wolnego spływu z rozdzielacza(zlącze T)do skrzyni/mostu. Sprawdź, czy na wyjściu N masz wkręconą tuleję ciśnieniową
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Bartw
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2023, 12:36

Re: Sekcja nurnikowa, kiprowanie przyczepy

Post autor: Bartw » 31 mar 2024, 17:52

Ogarnąłem temat, korzystając ze schematu zamieszczonego wcześniej. Powrót z rozdzielacza podłączyłem do korka z tyłu z prawej strony ,(zgodnie z filmikiem Piotra) a z rozdzielacza poprzez tuleję podłączyłem do rurki która zasila podnośnik tylny. Teraz wszystko działa ok. Dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ