Rozdzielacz TUZ Hinomoto

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Rozdzielacz TUZ Hinomoto

Post autor: ferszta » 07 mar 2020, 22:02

W moim E204 sprzedawca ciągniczka wykonał ujście z rozdzielacza do skrzyni biegów za pomocą korka do uzupełniania oleju - nie podoba mi się to rozwiazanie. W poszukiwaniu innego miejsca gdzie można by takie ujście (swobodny spływ)wykonać znalazłem w okolicy rozdzielacza TUZ korek (A na zdjęciach)podobny do tego jakie znamy z rozdzielaczy zewnętrznych. Niestety nie mogę tego korka do końca wykręcić bo przeszkadza uchwyt mocujący dźwignię sterującą (B na zdjęciach) rozdzielaczem TUZ. Uchwyt wykonany jest z kawałka solidnej blachy (pewnie z 5-6 mm grubości) i przykręcony jest dwiema śrubami (C na zdjeciach). Jedną z nich wykręciłem i jak szybko wykręciłem tak szybko wkręciłem z powrotem. Śruba miała gwint tylko na połowie długości i to tej połowie bliżej łba - końcówka śruby (ok 3 cm) była bez gwintu. Obawiam się że te dwie śruby pełnia inną rolę niż mocowanie kawałka blachy - sadzę że są elementem konstrukcyjnym rozdzielacza TUZ i czegoś innego. Pomóżcie proszę ... czy można bezpiecznie te śruby wykręcić? https://photos.app.goo.gl/yeyGXDX5KubASRC59
D - na zdjęciu to zasilanie rozdzielacza TUZ
Całość znajduje się po prawej stronie pod fotelem.
Hinomoto

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Rozdzielacz TUZ Hinomoto

Post autor: k_sit » 08 mar 2020, 13:58

Ten element rdzawy na 3 śruby to zawór bezpieczeństwa jak byś między niego dorobił adapter to możesz z niego zasilać dodatkowy rozdzielacz i tam pod nim są 3 otwory . Ten korek A to zawór bezpieczeństwa jego zaślepka lepiej nie wykręcać.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Rozdzielacz TUZ Hinomoto

Post autor: ferszta » 08 mar 2020, 18:37

Dzięki . Dobrze ze się za to nie brałem.
Hinomoto

ODPOWIEDZ