Swobodny spływ oleju

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 16 lut 2020, 18:40

Oki to normalnie wąż N do powrotu a z T nowy wąż do skrzyni
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: k_sit » 16 lut 2020, 20:10

Ok teraz będzie dobrze . Ferszta trudno jest to opisać gdy tłumacze może i przecinki oraz kropki są ominięte. Ja szybciej zrobię niż opowiem jak co do czego . Jednego nie rozumiem jak wam zobrazować to tak , aby każdy mógł sobie to wyobrazić. Jak źle to niech mnie poprawią styliści bo poetą nie jestem. Więc nie udzielam podpowiedzi uczcie się sami i płacicie mechanikom za błędy innych partaczy .

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 16 lut 2020, 20:28

Ja teraz rozumiem co i jak
To proponuję może narysować jakiś schemat dla potomności
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: k_sit » 16 lut 2020, 20:34

Ostatnio zmieniony 16 lut 2020, 21:49 przez k_sit, łącznie zmieniany 1 raz.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 16 lut 2020, 21:22

To rozumiem że każdy kto chce dołożyć rozdzielacz hydrauliczny do traktorka to powinien podłączyć go w taki sposób traktować ten dokładany jako pierwszy a tylny podnośnik jako drugi i podłączyć go pod N

To trzeba by było może to jakoś ładnie opisać ze zrozumieniem dla każdego od A do Z ja wiem że da was to pestka ala ja sam nie mogłem załapać teraz dzięki wam już wiem co i jak
I znalazłem tu podłączenie wolnego spływu
Obrazek
Jak również na filmiku u szeryfa widać gdzie jest podłączony

https://youtu.be/G82lCfxul2E
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: ferszta » 16 lut 2020, 22:25

Oberwało mi się, za to że starałem się pomóc poprawiając czytelność tekstu. Jeśli obraziłem k-Sita to przepraszam. Nie doszedłbym do rozumienia sprawy gdyby nie rozmowa z nim. Filmy, które zamieściłem w tym temacie chyba lepiej to tłumaczą niż rysunki - w istocie chodzi o to by nie podłączać niczego pomiędzy skrzynią a wejściem do pompy.Jesli mamy dwa rozdzielacza zewnętrzne to chyba najlepiej by każdy rozdzielacz miał własne ujście do skrzyni, lub z braku innego rozwiązania przewody powrotu z rozdzielaczy łączyć trójnikiem przy samej skrzyni.
Hinomoto

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 17 lut 2020, 00:45

Pozwoliłem sobie zrobić taki schemat moje wypociny na telefonie jak źle to pisać poprawnie albo usunę
I teraz my traktor i powiedzmy idzie rurka zasilająca do tylnego podnośnika który jest rozdzielaczem (pierwszym) po po drodze od pompy nie ma nic
I teraz my chcąc się wpiąć w te zasilanie musimy ją przeciąć albo jak w różnych modelach jest specjalna złączka którą możemy rozkręcić efekt ten sam
I teraz gdy podłączymy ten rozdzielacz to nasz tylny podnośnik staje się rozdzielaczem drugim ponieważ przed nim wstawiliśmy dodatkowy rozdzielacz i teraz chodzi jak to podłączyć
Otóż w rozdzielaczu mamy oznaczenia
P pompa,power,zasilanie
T zbiornik,tank
N podłączenie szeregowe rozdzielacza
I teraz mamy tą powiedzmy rurkę rozciętą,rozkręcona i z pompy traktora musimy się podłączyć w gniazdo P rozdzielacza tzw.zasilanie rozdzielacza i teraz ten rozdzielacz pełni funkcję pierwszego a nasz tylny podnośnik jest drugi więc z pierwszego rozdzielacza gniazdo o oznaczeniu N wyprowadzamy wąż i podłączamy go do tego drugiego przewodu który idzie w kierunku tylnego podnośnika
A teraz nam zostaje T tzw. wolny spływ i z tego gniazda musimy poprowadzić wąż do skrzyni biegów żeby olej spływał sobie swobodnie
Trzeba znaleźć jakiś otwór prowadzący do niej albo zrobić redukcję i przez korek wlewowy go podłączyć

Ten drugi rozdzielacz na zdjęciu w czerwonym kwadracie to nasz tylni podnośnik
Schemat poniżej
Obrazek

Jak coś spi.....to pisać poprawnie albo jak ktoś ma wenę twórczą to prosimy o wykazanie się
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: k_sit » 17 lut 2020, 06:18

Nie wiem czemu ale brzmi to tak samo jak w moich wypocinach . Tak oto właśnie . Rysunek jest poprawny i właściwy . Ferszta co do powrotu w miejsce grubej rury ssawnej (zasysania przez pompę )to w kubocie B2150 jest powrót z silnika hydrostatu poprzez chłodnicze przed pompę w trojnik . Ważne jest aby w wolnym spływie następowała zamiana ciśnienia w przepływ . Wszystko było a lekcjach fizyki . Dodatkowo Japończycy wykorzystując to rozwiązanie z chadzają Oli i pompa zasysa ciecz o właściwych parametrach .

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: ferszta » 17 lut 2020, 07:13

Rysunek jest ze wszech miar poprawny. Opis także nie budzi zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2020, 08:45 przez ferszta, łącznie zmieniany 1 raz.
Hinomoto

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 17 lut 2020, 07:31

No to dobrze bo myślałem że coś źle napisalem, podziękować wam panowie za informację
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ