Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: lewan24pl » 01 mar 2019, 20:04

Fajnie tylko zastanawia mnie to że węże z tyłu masz na środku i czy cięgno nie będzie kolidować jak podniesiesz narzędzie z tyłu np u mnie też tak zrobiłem ale jak używam kosiarki bijakowej a mam ją na wysięgniku to jak podniosę max to zachacza i musiałem przerobić dać z prawej strony bo chwila nie uwagi i problem.Tak to super bardzo estetycznie tylko mówię sprawdź czy ci nic nie będzie kolidować
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 01 mar 2019, 20:32

Na mocowaniu szybkozłączek pośrodku jest odstęp po to, by można było wypiąć przedłużkę mocowania łącznika centralnego . Największy problem to były górne ramiona Tuz, ktore idą w górę prawie do blach międzybłotnikowych i tam dociskały przewody hydrauliczne. Musiałem w lewym narożniku wcisnąć je maksymalnie do kąta. Ze śrubą centralną nie ma problemu, bo w każdym z trzech położeń nie koliduje z tablicą szybkozłączy
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 15 mar 2019, 20:18

No i mam czegom chciał :)
Dodatkowa hydraulika w moim traktorku działa :!: Zaczynałem od zera tzn. nie miałem zielonego pojęcia, jak to funkcjonuje. Cały czas myślałem ,że tylko fachowcy mogą mi coś takiego podłączyć. Bałem się cięcia rurek :lol: Jak się okazało, to nie takie straszne. Połączenia elementów to całkiem fajna zabawa, jakby to były klocki lego .
Dzieki wszystkim, którzy na forum pisali o hydraulice i tym , którzy odpowiadali na moje ,czasem naiwne pytania :oops:
Żeby wszystko działało , jak należy, musiałem regulować linkę sekcji pływającej.
Dodatkowa osłona rozdzielacza
Obrazek
Stanowisko kierowania dodatkową hydrauliką
Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: jarekstryszawa » 15 mar 2019, 20:30

Estetycznie zrobione!
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 04 lut 2020, 22:24

Pytanie czysto teoretyczne: czy sekcję pływającą rozdzielacza można wykorzystać do kiprowania siłownikiem jednostronnym?
W użyciu byłyby trzy pozycje dzwigni (bez 4 opuszczanie) 1. neutral, 2 wysuw, 3. wolny spływ. Czy takie zastosowanie będzie miało ujemny wpływ na pracę pompy?
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: k_sit » 04 lut 2020, 22:43

Jeżeli zastosujesz jednostronny należy wykonać pewien myk i też będzie działać . Tu widzę że mylisz pojęcia działania tej sekcji . Co do sekcji pływającej to pompa niema prawa się popsuć jezeli będzie pracować w swych parametrach ciśnieniowych i obrotowych. Ten rodzaj sekcji to sposób łączenia kanałów wewnątrz rozdzielacza i jego ułatwienie względem dostosowania się do podłoża . Mowa o działaniu siłownika w podnośniku pługa do śniegu . Nie potrzebny jest wtedy mechaniczny system kopiujący teren.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 05 lut 2020, 12:56

k_sit dzięki za odpowiedź.
Jeśli rozumiem, to w przypadku siłownika dwustronnego pływanie( moje oznaczenie 3)to przelewanie oleju w obwodzie zamkniętym pomiędzy przestrzenią pod tłokiem i nad tłokiem siłownika?
Jeśli iść tym tropem, to czy siłownik dwustronny może posłużyć za kiper przy sekcji pływającej?
k_sit pisze: 04 lut 2020, 22:43 Jeżeli zastosujesz jednostronny należy wykonać pewien myk i też będzie działać
Cóż to za tajemniczy myk ;)
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: k_sit » 05 lut 2020, 17:04

Pewnie że siłownik dwustronny może być do kipra . U mnie tak to zrobiłem.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 21 lut 2021, 20:08

Po dwóch latach działania dodatkowego rozdzielacza czas na małe rozliczenia.
System sterowania rozdzielaczem na linki Indemar okazał się dobrym rozwiązaniem. Na błotniku dwie dźwignie nie zajmują miejsca i nie utrudniają obsługi innych elementów sterowania ciągnikiem. Wszystkie przewody wraz z samym rozdzielaczem zostały ukryte pod błotnikiem i blachami, a szybkozłącza w tylnej części pozwalają na obsługę urządzeń hydraulicznych na tylnym tuzie i przyczepy oraz sterowanie hydrauliką na przednim tuzie dzięki przeprowadzeniu dwóch par przewodów hydraulicznych na przód ciągnika. Te przewody zamierzam zakończyć z przodu szybkozłączami.
Miałem już przygody z hydrauliką np, ugięcie maksymalnie wysuniętego tłoczyska, a teraz doszedł drugi. Mianowicie, przy pracy plugiem śnieżnym bardzo często operowałem sekcją pływającą. Doprowadziłem do złamania dźwigni sterującej z powodu zwiększonego oporu i trudności z przełączeniem z pozycji pływającej na pozycję dół -góra. Przyczyną było poluzowanie przeciwnakrętki dźwigni wkręcanej do korpusu oraz wysunięcia elementu wewnętrznego naciągu linki.
Obrazek Obrazek
Po głowie chodziły mi myśli o zatarciu rozdzielacza, zatarciu linki, jednak po kilkunastu próbach złożenia korpusu udało się trafić zaznaczonym trzpieniem w sprężynkę ustalającą w pozycji neutralnej. Wszystko zaczęło działać.
Odnoszę wrażenie, że sekcja pływająca od początku pracuje z większym oporem ,niż sekcja zwykła z zatrzaskami. Czy to normalny objaw?
Jak lepiej wpiąć siłownik: czy z funkcji pływającej lepiej przechodzić do wysuwu(lemiesz w dół), czy do unoszenia(wciąganie tłoczyska siłownika)?
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Yanmar F17D -dodatkowy rozdzielacz

Post autor: yanmarf17d » 18 maja 2021, 19:00

Ładne i estetyczne nie zawsze oznacza praktyczne.
Złącza umiejscowione pośrodku z niewielką przerwą nad mocowaniem górnego łącznika utrudniają zapinanie sprzętów, a i czasem w trakcie pracy narzędzie uniesione na tuzie maksymalnie do góry powoduje dociskanie eurozłączy do tablic mocowania. Z tego powodu muszę dokonać małej przeróbki i przenieść pary złączy na boki przy błotnikach.
Obrazek
Lekko wgięła się skrzynka narzędziowa, a po prostowaniu zamierzam do niej przykręcić kątowniczek 30x30, a na końcach dołączyć tablice eurozłączy. Przewody hydrauliczne do lewej pary będą w sam raz , do prawej trzeba przedłużyć o ok 15cm. Innej opcji nie widzę ze względu na unoszenie ramion tuza.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ