Kubota L22 wtryski - regulacja

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: marekspectra » 12 lut 2014, 11:47

Póki co niczego przy elektryce nie ruszałem, ale teraz bede musiał :)


Jedziemy dalej..

Silnik umyty...

Obrazek

Ładnie wszystko sie pusciło...

Obrazek

Przedmuchałem go całego spręzonym powietrzem, poczekałem aż wyschnie i biorę sie za wtryski...
Najpierw luzuję nakrętki przewodów, kluczem 19 przytrzymuję dolną nakrętkę, kluczem 1 7 luzuję nakrętke przewodu

Obrazek

I tak wszystkie trzy przewody...

Następnie zdejmuję gumowe wężyki nadmiarów..

Obrazek
Dla porównania to samo miejsce przed myciem...
Obrazek

Wyciąganie wtrysków bez mycia? bez komentarza...

Zdejmuję zaciski przewodów...

Obrazek

Odkrecam przewód pierwszego cylindra

Obrazek

i pierwszy wtrysk..

Obrazek

Opukując, delikatnie ruszając wyciągam wtrysk..

Obrazek

Po wyjeciu wtrysku z przewodem widzimy gniazdo i tulejkę dystansową sruby montażowej.

Obrazek


Wtrysk w całej okazałości...

Obrazek

Teraz pora na kolejny wtrysk, trzeci cylinder... czemu nie drugi? bo miałem zbyt mało miejsca by zmiescić klucz 19 do blokowania dolnej nakrętki na drugim cylindrze.

Obrazek

trochę kombinerek...

Obrazek

Na wierzchu - widać że jest co czyśić :)

Obrazek


Uff.... wszystkie na stole....

Obrazek


Wtryski w warsztacie - czekam na info w jakim są stanie...

Uwaga koncowa, moje wtryski mogą sie różnić od tych w innych modelach, jak zdążyłem sie zorientować wiekszość silników Kuboty posiada wtryskiwacze wkrecane (jak świeca w motocyklu) z wymiennymi koncówkami - u mnie niestety nie ma wymiennych koncówek - wtryskiwacz wystepuje jako całość... to nie jest dobra wiadomość.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: k_sit » 12 lut 2014, 18:21

Dość niespotykane te wtryski {wiadomo made in Japan }. Co do silnika prawdopodobnie ma więcej kucy niż mój nowszy model. Jak masz wtryski na wierzchu sprawdź ciśnienie. Metodą na sucho i na mokro . Metoda na mokro wykrywasz nieszczelności tłok-pierścienie-cylinder .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: petra » 12 lut 2014, 19:12

Marku, mam pytanie - czy u Ciebie przy 3-cylindrze i 3-świecy jest wkręcony taki mały czujnik temperatury? W moim silniku jest w tym miejscu taki czujnik i po jego odkręceniu wyciekło trochę płynu chłodniczego.Nie jestem pewny ale sądzę że steruje on pracą świec lub podaje temperaturę na wskażnik w desce. Czujnik temperatury silnika jest jednak drugi przy termostacie, więc chyba to pierwsze. Podziwiam Twoją pracę przy tych wtryskach - pełna fachowość. Za czasów mojego mechanikowania w Polmozbycie koledzy z uśmieszkami przyjmowali moje mycie silnika przed uszczelnieniem, ale innego zdania byli klienci.
Pozdr
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: marekspectra » 12 lut 2014, 19:48

k_sit pisze:Dość niespotykane te wtryski {wiadomo made in Japan }. Co do silnika prawdopodobnie ma więcej kucy niż mój nowszy model. Jak masz wtryski na wierzchu sprawdź ciśnienie. Metodą na sucho i na mokro . Metoda na mokro wykrywasz nieszczelności tłok-pierścienie-cylinder .
Dobrze radzisz ! nie pomyślałem o tym. Jak tylko dostanę gdzieś mamometr z koncówkami to zmierzę ciśnienie - dzięki!

Ile wlać tego oleju do cylindra? 20cm3?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: marekspectra » 12 lut 2014, 19:52

petra pisze:Marku, mam pytanie - czy u Ciebie przy 3-cylindrze i 3-świecy jest wkręcony taki mały czujnik temperatury? W moim silniku jest w tym miejscu taki czujnik i po jego odkręceniu wyciekło trochę płynu chłodniczego.Nie jestem pewny ale sądzę że steruje on pracą świec lub podaje temperaturę na wskażnik w desce. Czujnik temperatury silnika jest jednak drugi przy termostacie, więc chyba to pierwsze. Podziwiam Twoją pracę przy tych wtryskach - pełna fachowość. Za czasów mojego mechanikowania w Polmozbycie koledzy z uśmieszkami przyjmowali moje mycie silnika przed uszczelnieniem, ale innego zdania byli klienci.
Pozdr
Petra
Dzięki- w końcu jak dbasz tak masz :)

Dokładnie jak mówisz - tuż obok pierwszej świecy jest czujnik i kabelki biegną jedną wiązką z zasilaniem świec. Muszę pogrzebać za schematami - wtedy sie dużo wyjaśni.

Miałem tel z zakładu - dwa wtryski bardzo ładne pięknie rozpylają przy 220atm. Jeden rozregulowany rusza przy 180atm i mocno leje - jutro ma być zrobiony.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: k_sit » 12 lut 2014, 19:55

Petra jeśli zewrzesz do masy to powinno pokazać ci maksymalną temp. na wskaźniku. Wtedy przekonasz się który to czujnik właściwy. Możesz mieć tak jak piszesz czujnik sprawdzający temp płynu, ale takie pytanko .Czy zauważyłeś różnicę w sterowaniu świec na zimnym i na gorącym silniku.
Marku dobrze obejrzałeś te wtryski może one są rozkręcane. Wystarczy byle uszczelnić luz.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: petra » 12 lut 2014, 20:31

Krzysztofie, jest tak - przy zimnym kontrolka świeci około 3- 5 sek. ale uważam że to za krótko, natomiast na ciepłym prawie natychmiast gaśnie i silnik odpala "z kopyta"
Przy zimnym jak i ciepłym /sprawdzałem kontrolką/ po zgaśnięciu kontrolki na desce kontrolka na świecach także gaśnie, a powinna jeszcze /tak jak w samochodzie/ parę sekund dogrzewać. Pomimo tego jak silnik załapie to nie ma nierównych obrotów ani nic takiego, pracuje prawidłowo tylko trochę głośniej i może wolniej ale to przecież normalne przy niskich temperaturach.
Obaj z Markiem chyba mamy podobny system podłączenia układu ster.świecami i (?) przekażnik nie do końca sprawny lub - zaśniedziałe styki, brak podłączenia lub coś takiego. Będę chyba musiał prześledzić przewody tak jak przy cewce gaszenia - pomogło!
Pozdr
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: marekspectra » 14 lut 2014, 09:34

Wtryski odebrane - po połoudniu montaż :) Przy okazji poszperałem trochę...

nozzle1.jpg
nozzle1.jpg (73.67 KiB) Przejrzano 11069 razy
nozle2.jpg
nozle2.jpg (110.01 KiB) Przejrzano 11069 razy
Nie byłbym sobą gdybym nie dopytał o cenę tego ołówkowego wtrysku :) Bo jak widać nie ma tu wymiennych koncówek :(

Po poł godziny od wysłania emaila otrzymałem odpowiedz :)

cyt
taki numer wchodzi 1739153000 wtryskiwacz cena 904,85 netto dostępny na magazynie w DE

a brutto? i x3szt ? plus wysyłka :)

W Stanach znalazłem za 98 dol :) ale na szczęscie nie muszę :)
nozzle3.jpg
nozzle3.jpg (60.3 KiB) Przejrzano 11066 razy

--
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: marekspectra » 14 lut 2014, 23:06

Wszystko fajnie i sprawnie poszło ! Motorek pyka jak marzenie i co najważniejsze NIE KOPCI !

:) Jestem mega zadowolony - bo pali na ząbeki i równiusienko pracuje :) jutro fotki.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: k_sit » 15 lut 2014, 11:49

Czyli dało radę podregulować jakie ciśnienie ustawili . Ile kosztował zabieg?

ODPOWIEDZ