Kubota L22 wtryski - regulacja

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: marekspectra » 22 lut 2014, 20:44

k_sit pisze:Czyli dało radę podregulować jakie ciśnienie ustawili . Ile kosztował zabieg?
Wtryskiwacze po dostarczeniu do zakładu zostały sprawdzone. Drugi i trzeci cylinder dawały przy 220atm - ładnie pyliły i odcinały - bez uwag. Pierwszy cylinder podawał już przy 180 atm na dodatek nie równo i kroplił i podawał większą dawkę paliwa (sic). Został rozebrany wykąpany w chemii i zmontowany. Chłopaki mieli problem w jaki sposób się go ustawia ale doszli co i jak :) Wyregulowali na 220 i ponownie sprawdzili Jakość pylenia, ciśnienie wtrysku i wydajność wszystkich wtryskiwaczy. Test zaliczony na 5.

Koszt to ....30zł :) ale to po koleżensku :)

Montaż....

Obrazek

wszystko w odwrotnej kolejnosci - bez najmniejszego problemu...

śruby M8 mocujące wtryski dokreciłem momentem 15nm...

Obrazek

i próba szczelnosci....

Obrazek

Dzisiaj zrobiłem jazdę testową - wrażenia:

Silnik przestał dymić ! chodzi wyraźnie równiej ciut ciszej i bardziej miękko. Bardzo ładnie wkreca sie na obroty. Ale przy gwałtowniejszym ruchu gazem rzuci czarnym takim zakopconym dymem :shock: :o Kiedy dygnołem go tak jeszcze kilka razy zobaczyłem kilka iskier z tłumika :shock: :!: :?:


Tego nie było wczesniej! Za chwile sie uspokoiłem, przecież kolektor wydechowy z pierwszego cylindra musi być cały oczadzony sadzą skoro miał za dużą dawkę paliwa i do tego żle rozpylonego! Te ojawy jak wyżej powinny ustąpić po pierwszej konkretnej jezdzie w polu.

Generalnie jestem zadowolony z naprawy, a bede szcześliwy jak wszystko sie dotrze i nie bedzie ciekło.

Pozostaje tylko okresowa kontrola i lanie dobrego paliwa.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kubota L22 wtryski - regulacja

Post autor: TooSlow » 21 cze 2020, 02:08

Cześć,

Jesteś zadowolony z naprawy? Czarny dym ustał?

Sam wczoraj kupiłem X24 Saturn i zastanawiam się nad zrobieniem wtryskiwaczy.

ODPOWIEDZ