Brak prądu Kubota GL 277

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Re: Brak prądu Kubota GL 277

Post autor: Adrian » 17 lip 2020, 07:56

lewan24pl na razie traktor jest mniej potrzebny wiec trochę pogrzebię, ale tak jak mówisz pewnie skończy się na częsciach oryginalnych :)

k_sit tak na tym był ten czerwony przycisk.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Brak prądu Kubota GL 277

Post autor: lewan24pl » 17 lip 2020, 09:19

Spoko tylko ten jeden kosztuje najtaniej 57f a normalnie ponad 80f to dla tego wrzuciłem ci linka
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Re: Brak prądu Kubota GL 277

Post autor: Adrian » 17 lip 2020, 17:56

Więc tak, dzisiaj padało i nie mialem możliwości robić innych rzeczy wiec podjechalem do traktora. Wziałem ze soba miernik funkcją do sprawdzania ciągłości przewodu sprawdziłem te 3 piny (te węższe kabelki). Teraz już nie pamiętam jak to było ale ogólnie jak je odłączyłem to traktor normalnie gasł i zapalał tylko musiałem resetować tą puszkę przy pomocy tego przełącznika co dolutowałem (oryginalnie był tam przełącznik o nazwie BC51).
Z racji że jest bezpiecznik na tym grubym czerwonym kablu postanowiłem zmostkowac jak na zdjęciu. Przed zmostkowaniem dodam tylko, że jeszcze przekaźnik pod kolumną kierownicy cykał jak stał na zapłonie. W trakcie pracy nie słyszałem cykania.

Obrazek

Po zmostkowaniu traktor normalnie odpala i gaśnie i nic nie cyka, wiec jak ktoś w przyszłości będzie mial problemy z cykaniem pod kierownica to zacząłbym od tej puszki koło akumulatora.
Z elektryki nie jestem dobry i musze poczyctać, bo chciałbym poprawić ścieżki i tak jak mowiłem wymienić ten przekaźnik tx2-8ytfh.
Teraz jak się zastanawiam to uważam że ta puszka służy do odcięcia prądu. Na zasadzie że prąd jest podawany dalej na elektrykę tylko po przekreceniu kluczyka. Jak bede mial chwilę czasu sprawdzę jak się to robi i zmierzę pobór prądu na wyłączonym traktorze, bez tej puszki.

ODPOWIEDZ