Kubota Aste A13

Awatar użytkownika
Jedrus
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:41
Lokalizacja: LUBICHOWO

Re: Kubota Aste A13

Post autor: Jedrus » 12 sty 2022, 17:33

Bigosiknakolanka pisze: 12 sty 2022, 15:20 Jestem w trakcie regeneracji potencjometrów monroematica bo układ działał przypadkowo. Najgorzej było z potencjometrem na siłowniku poziomowania narzędzia - pęknięta płytka szklana pod suwakiem. Jesli po tej naprawie nie będzie poprawy to wymieniam oryginalny sterownik na Arduino i żyroskop cyfrowy do poziomowania.
Mam cały drugi układ sterowania Być może na sprzedaż.A działa u Ciebie samopoziomowanie narzędzia?Bo u mnie Zyroskop nie reaguje.Chociaż jeszcze nie rozgryzłem tego sterownika do końca bo mam inny od niedawna bo ten oryginał nie działał.Udało mi się kupić cały sterownik razem z potencjometrami ,siłownikiem poziomowania ,żyroskopem i potencjometrem montowanym na glebogryzarce który steruje zadaną głębokością narzędzia.

Bigosiknakolanka
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021, 17:05

Re: Kubota Aste A13

Post autor: Bigosiknakolanka » 13 sty 2022, 08:07

Jak nie zadziała to wywalę oryginał i wsadzę własny programowalny wg moich potrzeb. Warto pomierzyć rezystancję potencjometrów na złączu przy sterowniku. Wszystko wtedy wyjdzie co go boli(tyle da się sprawdzić). Nie sądzę żeby Japończycy sterownik zrobili tak żeby się psuł, jedyne co podejrzewam o awarię w epoksydowej kostce to kondensatory elektrolityczne z racji ich wieku. System jest bardzo prosty co do zasady działania co wskazuje na to że dobrze przemyślany.
Żeby sprawdzić czy całość działa poprawnie warto by umieć rozczytać japońskie krzaczki, stąd prośba o serwisowkę.
Samopoziomowanie i utrzymywanie pochylenia narzedzia nie działa bo potencjometr na siłowniku niesprawny.

Awatar użytkownika
Jedrus
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:41
Lokalizacja: LUBICHOWO

Re: Kubota Aste A13

Post autor: Jedrus » 13 sty 2022, 10:21

Mój sterownik rozebrałem i była wypalona ścieżka.W tym nowym wszystko działa tylko jeszcze nie do końca rozgryzłem to samopoziowanie . Może u mnie też jest problem z potencjometrem. Podaj maila to ci wyślę instrukcję.Ale to nie jest typową serwisówka.Wcześniej miałem wywalone całą elektronikę ale to nie było zbyt wygodne.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota Aste A13

Post autor: k_sit » 13 sty 2022, 22:06

Samopoziomanie możesz przetestować tak wykonujesz taka huśtawkę aby koła tylnie były kilka centym w górze i podnosząc za jedno koło symulujesz przechył . W tym momencie siłownik będzie się wysuwał lub chował w zależności od ustawień . Jak będzie cieplej to spróbuję jeszcze raz nagrać film .

Bigosiknakolanka
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021, 17:05

Re: Kubota Aste A13

Post autor: Bigosiknakolanka » 14 sty 2022, 07:19

@Jedrus. Mail wysłałem na priv.

Awatar użytkownika
Jedrus
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:41
Lokalizacja: LUBICHOWO

Re: Kubota Aste A13

Post autor: Jedrus » 15 sty 2022, 21:41

k_sit pisze: 13 sty 2022, 22:06 Samopoziomanie możesz przetestować tak wykonujesz taka huśtawkę aby koła tylnie były kilka centym w górze i podnosząc za jedno koło symulujesz przechył . W tym momencie siłownik będzie się wysuwał lub chował w zależności od ustawień . Jak będzie cieplej to spróbuję jeszcze raz nagrać film .
Miałem odkręcony żyroskop i przechylałem go na boki ale nie było żadnej reakcji.Może jest jednak coś nie tak.Muszę to jeszcze raz przejrzeć.Cały sterownik jest od innego modelu może coś jest źle ustawione.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota Aste A13

Post autor: k_sit » 16 sty 2022, 10:36

Ważne jest ustawienie przełącznika pod klapką ten co jest pole białe i czerwone . Gdy jest w polach czerwonych to sterowanie ręczne podnoszenie i opuszczanie ,neutral je należy przekręcić w pola białe .

Awatar użytkownika
Jedrus
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:41
Lokalizacja: LUBICHOWO

Re: Kubota Aste A13

Post autor: Jedrus » 16 sty 2022, 13:21

Już mam wszystko rozpracowane i wiem dokładnie jaki przełącznik od czego jest i jak działa.Tylko może coś do końca nie współgra.Sterownik kupiłem razem z wszystkimi potencjometrami ale wymieniłem sam sterownik a reszta została stara i może nie do końca coś pasuje chociaż jest to na tyle prosty układ że raczej powinno.Po przełączeniu na auto siłownik od poziomowania jest prawie cały wysunięty a traktor stoi w poziomie a w trybie ręcznym ustawia się w połowie długości.Muszę nad tym popracować.Dostałeś maila?

Bigosiknakolanka
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021, 17:05

Re: Kubota Aste A13

Post autor: Bigosiknakolanka » 17 sty 2022, 12:12

Tak, dziękuję pięknie. Jeszcze nie miałem czasu zająć się tym dokumentem. Podeślij adres i przypomnij mi o sobie w czerwcu to zrewanżuje Ci się słoikiem miodu.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota Aste A13

Post autor: k_sit » 17 sty 2022, 18:48

Tak faktycznie w spam . Obok potencjometrów są też na śrubokręt jeden jest od regulacji podnośnika a drugi od siłownika ramienia jak pamiętam. Pomierz opór na potencjometrach i czy nie maja przerw . powinno być ok 5kOm.

ODPOWIEDZ