Witam Serdecznie, jestem w trakcie wyboru. Może Yanmar FX285 ??

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
black__rider
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2020, 22:10
Lokalizacja: Kraków

Witam Serdecznie, jestem w trakcie wyboru. Może Yanmar FX285 ??

Post autor: black__rider » 11 maja 2020, 17:38

Witam Wszystkich. Posiadam ok 1,5 ha, w tym łąka, sad, zboże, kukurydza, ziemniaki i inne warzywa. Do tej pory porzyczałem ciągnik i maszyny od rodziny. Duże ciągniki marki Ursus, Zetor, Valtra, Claas. Właśnie jestem na kupnie traktorka, chciał bym zamontowac do niego TUR z krokodylem do małych prac ziemnychw okół domu. Oglądałem juz trochę traktorków. Miał być mniejszy (Yanmar FX24D) jednak po oglądnięciu FX285 - ten zaimponował mi bardziej :) Czy warto ? może jakiś inny wybór był by lepszy ? zalezy mi aby traktorek miał minimum 25 KM oraz od 1,5 t masy aby radził sobie z przepychaniem ziemi i wyrównywaniem terenu oraz ciągnięciem 3-4 tonowej przyczepy.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc i dobre rady :)

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Witam Serdecznie, jestem w trakcie wyboru. Może Yanmar FX285 ??

Post autor: yanmarf17d » 11 maja 2020, 18:35

Witaj.
Jeśli do tej pory pracowałeś dużymi ciągnikami i mieściły się, to bierz większy. Nie będziesz się zastanawiał, czy ładowacz da radę, czy uciągnie przyczepę.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ