Kuba Kubowski

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
kuba kubowski
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2020, 07:28
Lokalizacja: Biskupiec, olsztyński, Warszawa

Kuba Kubowski

Post autor: kuba kubowski » 30 mar 2020, 15:23

Witajcie, mam na imię Kuba. Z traktorami żadnymi do czynienia nie miałem nigdy. Od 3 lat jestem posiadaczem starej zagrody na Warmii a od lat 20 4,5ha ziemi, która zdazyła mi zarosnąć lasem. Teraz potrzebuję sprzetu który pomoże mi ogarnąć prace remontowo -budowlano- ogrodowe na zagrodzie oraz doprowadzić do porzadku te 4 ha, które zdecydowałem sie wykarczować tylko częściowo, częściowo zaś pozostawiając wyrosłe w międzyczasie drzewa. W tamtym roku kupiłem z lekka zdezelowaną minikoparkę Komatsu i coś tam nią dłubię, w tym roku doszedłem do wniosku, że potrzeba mi czegoś więcej. Przede wszystkim potrzebuję czegos do przewożenia ziemi po podwórku przy kształtowaniu terenu, transportu jakichś cięższych rzeczy i sprzętu do uprawy ziemi - chcę oczyścić teren po samosiewnym lesie i potem móc go jakoś pielęgnować, założyć trawniki wokół domu. Długo wahałem się czy by nie kupić c360 z turem albo masztem z widłami bo potrzeba mi też podać czasem jakieś cięższe rzeczy na piętro albo poprzewozić gabaryty po podwórku jednak uznałem, że kupię minitraktor, bo c360 nie wjadę pomiedzy drzewa w moim niby lesie a i w sadzie tez ciezko bedzie operować a traktorkiem ziemię i gruz też poprzewożę, tyle tylko że wiecej obrotów nakręcę a potem będę mógł nim dalej kosic sobie trawe wokół domu i wozic drewno z lasu itd, Sprzęt potrzebujętylko dla siebie, usług póki co nie planuję. NIestety Warmia to nie zagłębie traktorkowe, więc albo czeka mnie wyprawa na południe polski albo w jakies inne miejsce. Póki co czytam forum, zapoznaje się z tematami i pewnie niebawem poproszę Was o opinię nt jakichś mozliwych obecnie do kupienia sprzętów. Szukam czegoś raczej mocniejszego 2okm to chyba min moze nawet 25km. Ponieważ na moim podwórku jest duzo kamieni i gruzu myslę, że kupię tez glebogryzarke separacyjną bo ni usmiecha mi się zbieranie tego wszystkiego. Planuję zestaw traktorek+tur+agregat+kosiarka. Nie wiem jeszcze czy potrzebuję i mulczera i pielęgnacyjnej. Prawdopodobnie pierwszego do karczowania odrosli które masowo sie pojawiają bo nie powyrywałem jeszcze karp po wyciętych drzewach a drugiej do trawników jak juz je wreszcie założę. Traktorek oczywiscie najlepiej z rewersem, 4x4., jesli tur to i wspomaganie-tego dowiedziałem sie z lektury forum.
To tyle tymczasem tytułem przywitania. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za wszystkie informacje i pomoc jakiej udzielacie takim lajkonikom jak ja. Kuba

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Kuba Kubowski

Post autor: TadeuszB » 30 mar 2020, 18:56

:D Siemanko. Najbliżej to chyba okolice Siedlec.

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kuba Kubowski

Post autor: Dj Snake » 30 mar 2020, 20:38

Z biskupca masz w sumie niedaleko do mnie (Ruciane-Nida). Jakbyś chciał zobaczyć jak wygląda i działa Kubota L1-205 czyli 20 konny traktorek to zapraszam. Z doświadczenia powiem Ci, że ja akurat używam jej w większości usługowo, ciąga glebogryzarkę 160cm szerokości roboczej i daje radę. Z podawaniem czegoś na piętro trochę gorzej bo maks co mój ładowacz podnosi to jakieś 2 metry z kawałkiem. Porównywać ten sprzęt z ursusem ciężko, bo na pewno C-360 więcej nerwów dostarczy od małego japończyka. Pali to bez zająknięcia, od strzału. Przełożeń sporo i w wielu traktorkach spotkasz rewers. Napęd na 4 koła, niesamowita zwrotność. Jedyna wada w porównaniu do Ursusa to prędkość, Japończyki są sporo wolniejsze i na 4,5 hektara już pewnie można to odczuć, choć w terenie ciężko lecieć 20-25 km/h bo można wypaść z siodła :D :D :D
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

kuba kubowski
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2020, 07:28
Lokalizacja: Biskupiec, olsztyński, Warszawa

Re: Kuba Kubowski

Post autor: kuba kubowski » 30 mar 2020, 21:03

Dzięki, chętnie bym wpadł zobaczył, bo co innego oglądać na obrazkach albo filmach z YT a co innego na żywca i na pewno pomogłoby mi to trochę przed wizytą u handlarzy. Daj znać kiedy by można - może jakoś w prywatnej wiadomości żeby tutaj już nie zaśmiecać forum prywatą. Z tego co się powoli orientuję to fajny model masz tego traktorka. Na filmach też wygląda to fajnie. Dzięki za odpowiedź.

kuba kubowski
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2020, 07:28
Lokalizacja: Biskupiec, olsztyński, Warszawa

Re: Kuba Kubowski

Post autor: kuba kubowski » 30 mar 2020, 21:06

TadeuszB pisze: 30 mar 2020, 18:56 :D Siemanko. Najbliżej to chyba okolice Siedlec.
Cześć. Masz na myśli Trzebieszów? Gdzie znajdę namiar na to miejsce?

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Kuba Kubowski

Post autor: Gelo » 31 mar 2020, 10:40

Cześć. Masz na myśli Trzebieszów? Gdzie znajdę namiar na to miejsce?
Zdecydowanie nie polecam. A do twoich potrzeb, szukałbym minimum 30km. Tym bardziej że miałeś brać c360. Ja mam 40km do 2,5ha + las i obecnie mi zaczyna brakować(jestem na etapie szukania czegoś mocniejszego). Oczywiście wspomaganie, reverse, siłownik na zawiesiu - bez tego obecnie nie umiał bym jeździć ;)
Branson 4020

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Kuba Kubowski

Post autor: TadeuszB » 31 mar 2020, 17:59

Trzebieszów http://maxland.pl/

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Kuba Kubowski

Post autor: sig » 02 kwie 2020, 20:26

O tutaj kolega Gelo chyba jeszcze ma fajna maszynę do sprzedania :-D
Jeśli do jesieni nic nie kupisz to ja ze swoim Yanmarem AF28 będe przez około tydzień 7km od Biskupca. Jak byś chciał obejrzeć to daj znać.

Powiem Ci ze teraz jakbym kupowal to szukałbym AF33. Wg mnie celuj w ciagniczek jaknajwiekszej mocy, hektarow troszke masz moze z czasem zachce Ci sie troszke wiecej przywracac do stanu uzywalnosci
Jeśli chodzi o glebogryzarke separacyjną, szkoda kasy, kup zwyklą i jakiś wał :) gruz na Twoim miejscu bym wybrał na głębokość jakiś 20-30cm
Pokrzywowy farmer

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Kuba Kubowski

Post autor: Gelo » 03 kwie 2020, 09:52

Wg mnie celuj w ciagniczek jaknajwiekszej mocy, hektarow troszke masz moze z czasem zachce Ci sie troszke wiecej przywracac do stanu uzywalnosci
W końcu ktoś myśli podobnie jak ja ;)
Branson 4020

kuba kubowski
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2020, 07:28
Lokalizacja: Biskupiec, olsztyński, Warszawa

Re: Kuba Kubowski

Post autor: kuba kubowski » 06 kwie 2020, 13:13

Gelo pisze: 03 kwie 2020, 09:52
Wg mnie celuj w ciagniczek jaknajwiekszej mocy, hektarow troszke masz moze z czasem zachce Ci sie troszke wiecej przywracac do stanu uzywalnosci
W końcu ktoś myśli podobnie jak ja ;)
Panowie a czy mogę prosić o przykłady sytacji w których moc traktorka lub jego gabaryt okazały się niewystarczające?

Czego np nie da się zrobić traktorkiem o mocy 17km a 25 da radę a do czego trzeba powyżej 30km. Cokolwiek co by uczyniło sytuację bardziej wyobrażalną.. Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ