Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: Mandrol » 10 paź 2016, 13:03

Witam serdecznie Wszystkich!!!
Jestem Marek z małej miejscowości Czernica w woj. śląskim. Od ponad roku (dokładnie od 19 czerwca 2015) jestem posiadaczem Hinomoto N200, zakupionym w znanej Wam pewnie firmie Traktomix z Kąkolewa. Mój traktorek można cały czas kupić bo jest cały czas jeszcze u nich na stronie :lol: - http://sklep.traktomix.pl/mini-traktore ... p-700.html
W czasie inspekcji na placu boju ;) traktorek prezentował się tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie jest to taki okaz jak kolegi "Markaspectry" ale uważam, że też jest OK mając na uwadze wszystkie te trupy, które mogłem tam zobaczyć (przynajmniej jako sprzedawca takiego sprzętu nie koloryzują jak w innych odwiedzonych przeze mnie firmach).
Anyway, na miejscu kazałem doposażyć go w TUR-a, kupiłem kosiarkę bijakową na wysięgniku AGL125 oraz używaną glebogryzarkę Kubota RSP121 i po przyjeździe cały sprzęt wyglądał tak:
Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że pobyt na tym forum pomoże mi w użytkowaniu mojego traktorka i kosiarki (nawiasem mówiąc traktorek z kosiarką przerobili już ponad 150mth) i na razie tylko problem z zapchanym jakimś japońskim syfem bakiem paliwa (podwójne czyszczenie na razie pomogło ;) ). Traktorek na razie dzielnie walczył z wysoką trawą i chaszczami na areale 2,43ha między jodełkami, daglezjami, świerkami, tujami i jakimiś koreańskimi choineczkami a ponadto świetnie spisuje się w ciągnięciu furmanki wypełnionej po brzegi bloczkami betonowymi a także ziemią przy budowie naszego domu. Na jesień zrobiłem wymianę filtrów, płynu w chłodnicy, oleju w silniku (dodałem Ceramizera- Hinomoto chodzi teraz jak przecinak :mrgreen: ) no i musiałem wymienić akumulator bo oryginalny Panasonic już był nie teges :lol: - w końcu chyba żaden aku nie wytrzyma 10-12 lat bo na tyle oceniam wiek mojego traktorka. Chciałbym w miarę możliwości czynnie uczestniczyć w tworzeniu tego forum zdobywając przy tym wiedzę doświadczonych użytkowników mini-traktorków. Pozdrawiam wszystkich!!!
Acha- no i przyczepkę kempingową też da radę pociągnąć :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 15:21 przez Mandrol, łącznie zmieniany 1 raz.
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: piotrbpm » 10 paź 2016, 14:48

Po pierwsze
http://obrazki.elektroda.pl/index.php?p ... quest=true
dodajesz fotki wklejasz odnośnik i fotki mamy
po drugie
nie pisz ,,hinka" bo nikt z poza forum nie odnajdzie inf na temat tego modelu bo każdy wpiszę hinomoto pełną nazwę trzeba pisać :)
po trzecie
jak chcesz tworzyć forum to bardzo się cieszymy może znajdziesz chwilę na video prezentację ...
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: Mandrol » 10 paź 2016, 15:25

Witaj Piotrze!
Nr 1 i 2- mission completed ;)
Nr 3- hmm, aż tak technologicznie nie jestem zaawansowany ale postaram się w wolnej chwili nagrać mojego Hinomoto w akcji ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Michał126
Posty: 90
Rejestracja: 15 sie 2016, 16:57

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: Michał126 » 21 paź 2016, 19:43

Bardzo ladne choineczki. Zazdroszcze wytrwalosci i konsekwencji.
YM 1601

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: Mandrol » 14 gru 2016, 21:46

Dzisiaj do traktorka dotarł spóźniony Mikołaj i zainstalował tylne lampy, koguta, LED-owe lampy robocze, obrysówki i gniazdo do przyczepki. Natomiast dzieciątko przyszło dużo wcześniej i podarowało małą przyczepkę :D

Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: Mandrol » 23 maja 2020, 22:07

Mój Hinek dostał w końcu nowe buty ;) Stare już zmęczone życiem, 2 razy musiałem kleić dętkę bo z powodu korony na stanie nie było a nie chciałem kupować chińczyków. Na Bridgestony FSLM niestety szkoda wydawać 750zł/szt...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że indyjskie BKT dadzą radę ;)
Obrazek Obrazek

Przy okazji życie zakończyły osłony gumowe w maglownicy :(
Obrazek Obrazek

Niestety w rolniczych sklepach nie szło nic dopasować więc przez przypadek zobaczyłem, że podobną długość mają osłony w moim L200 więc zapodałem uniwersalną osłonę SKF ;)
Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: lewan24pl » 24 maja 2020, 00:10

Super oponki będziesz zadowolony
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: Sqda BBa » 19 cze 2020, 14:41

Też użytkuje BKT prawie od roku i dają radę.

finias
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2021, 08:27

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: finias » 08 cze 2021, 14:42

Dzięki za podpowiedź z fotkami już dorzuciłem linki fotki są na elektrodzie jak tylko ogarnę się z robotą dorzuce trochę fotek mojego Yanmara w akcji, pozdrawiam finias

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Mandrol Hinomoto N200 ze Śląska wita i pozdrawia

Post autor: Mandrol » 12 mar 2024, 19:00

Po 8,5 latach oryginalny daszek wyglądał tragicznie i do oryginału było mu już bardzo daleko :cry:
Obrazek Obrazek

Dlatego też zakupiłem sprawdzony produkt, który z powodzeniem użytkuję w Iseki ;)
Obrazek

Przed montażem lamp na daszku postanowiłem odświeżyć ramkę ROPS-a.
Obrazek

Jak już ramka była na biało to odezwały się felgi i poprosiły też o piaskowanie z malowaniem ;)
Obrazek Obrazek

Podczas montażu stwierdziłem, że warto w końcu zrobić światła hamulcowe więc w okolice pedału wpadł mały niebieski "dżinks" ;)
Obrazek

Dopiero wczoraj udało się wszystko poskładać- chyba wyszło całkiem fajnie ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wszystko działa w realu ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ