Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: lewan24pl » 04 sty 2022, 19:31

Do kierowania kombajnem wystarczy kategoria T nie trzeba B czy B+E nawet ciągnąć heder
A do wolnobieżnych wystarczy T bądź B
Natomiast pracując na swoim gospodarstwie nie potrzeba uprawnień kombajnisty
A kurs kombajnisty nie jest przypisany w kategorii prawa jazdy trzeba zdawać osobno kurs prosty łatwy
Co innego jeżeli się pracuje w firmie u kogoś wtedy potrzebne są uprawnienia z wiadomych celów ubezpieczenia itp.
Natomiast B+E można normalnie latać traktorem z przyczepami,z jedną dwoma czy tandem
A kurs kombajnisty jak z PRL jeżeli chodzi o egzamin obsługa bizona przynajmniej ja tak miałem dawno temu i chyba nic się nie zmieniło
Przyjechał facet zobaczył kombaj i powiedział co ja będę cię uczył jak ja nie wiem co do czego tym modelu, każdy kombajn ma inne ustawienia a egzaminator uczony na nizinie i na nim się opiera egzamin a ja nic o nizinie a on nic o johen Deere i tak to było
Także teoria zdana bez zdawania runda zrobiona po mieście i tył
Jak to mówią pic na wodę
Może w dzisiejszych czasach się coś zmieniło ale tego nie wiem
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Prawo jazdy (b+e) i kurs na kombajn? - kto weryfikuje uprawnienia

Post autor: ferszta » 05 sty 2022, 08:25

Zdanie współcześnie egzaminu na kat T jest bardzo trudne ze względu na "manewrówkę". Dlatego wielu rolników zdaje B+E bo daje te same uprawnienia a dodatkowo umożliwia holowanie przyczep ciężkich w zestawach o DMC powyżej 4250 kg z samochodem o DMC do 3500 kg czyli w uproszczeniu lawety, przyczepy do koni itp za samochodem osobowym lub dostawczakiem. W tym zakresie przepisy są dość skomplikowane i o tyle dziwne że część z nich egzekwują bardziej firmy ubezpieczeniowe niż policja na drodze.
Hinomoto

ODPOWIEDZ