Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: RobFra » 13 mar 2016, 10:13

Zachciało się czegoś mniejszego i jestem drugi raz w powitalni. Teraz z Mitsubishi D1450. Opis traktora będzie później i we właściwym dziale.
Teraz na szybko po odespaniu... ale o tym dalej.
Poszukiwania "malucha" trwały chwilę, ale zdążyłem przed wiosną. Jak już miałem kasę to wiadomo rozglądamy się. Ogłoszenie na forum, oferty internetowe, dielerzy. Albo nie to co szukam, albo ceny kosmos. Po przeanalizowaniu możliwości technicznych i finansowych miało być na bogato YM1510 z Power Shift i kosiarką bijakową. Ale padł mi silnik w Cytrynie i poszła kasa. Zostało mało więc poszukiwania taniego malucha. W zasadzie na placu boju została firma Selltech - tam kupiłem pierwszy traktor. A wybór sprzętów mają spory. Tylko trzeba się szybko decydować. Co dostałem maile ze zdjęciami traktorków to się okazuję, że po 2 dniach już poszły. Przyznać się bez bicia kto wziął Suzue 1101D?
I znowu wymiana maili itd. W końcu dzwonię i mówię, że ma być tani, ma mieć to i to w wyposażeniu i od razu rezerwuję. Zastrzegłem, że liczy się cena i mechanicznie ma być OK, wizualnie może być słabo.
Przyszedł mail. Mają taki co spełnia moje warunki Mitsubishi D1450. Zobaczyłem zdjęcia OK. Poszukałem w necie silnik 3 cylindrowy K3A, 776ccm, moc 15-17, waga traktorka 509kg, wymiary OK bo jeszcze będzie ergonomicznie.
Sprzedawca uprzedził, że chyba ma lewe obroty na wałku jak małe kuboty itp.... (*pomyłka). To się dogadałem i zabrałem z drugą glebogryzarką - będzie na budowę kosiarki bijakowej. Dzwonię, że odbiorę w najbliższy weekend, a tu słyszę, że nie ma mowy bo traktor czeka w kolejce na przegląd w warsztacie. OK to za tydzień rano. No i byłem wczoraj nawet przed otwarciem. Jestem starszej daty i urzekło mnie, że co przychodził pracownik to się witał z klientem na placu i potem od razu do roboty bo każdy wiedział co ma robić.
Jak przyszedł sprzedawca to do traktorka. Uruchomił, pokazał wszystko i do biura.. Moment i traktor był na przyczepie. Dobrze, że mi oszczędzili widoku jak go metalowym widłakiem nadziewają i ładują od góry. Potem papiery w biurze i było tak miło, że prawie zapomniałem, że trzeba zapłacić. Zostało tylko 600km do domu. Zleciało szybko, choć trochę bujało. Zdjęcia z podróży - ciągnął Mondeo MK3 kombi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać na zębach glebogryzarki jeszcze farba oryginalna i kawał zębów został.

Od razu przestroga. Miałem przyczepę 2-osiową z wypożyczalni i mocne pasy. Trzeba było wziąć i najazdy bo przy wyładunku chciałem zjeżdżać do grubych deskach ok. 2 metrowych. Prawie spadłem bo deski zaczęły się rozchodzić. To traktor do tyłu przyczepy i dojechałem przyczepą do skarpy ziemi, że miałem wjazd jak na rampę. Od brzegu przyczepy do skarpy było góra 40cm i deski spokojnie wytrzymały.
cdn.

*pomyłka została wyjaśniona przy odbiorze - obroty prawe.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: amigorm1976 » 13 mar 2016, 12:11

Gratuluję zakupu i życzę przyjemności z pracy sprzętem.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: hazi_k » 13 mar 2016, 13:44

Gratuluje zakupu!
Nie jestem pewien ale wygląda na wersje 4x2 :roll: . Obejrzałem kilka filmików na YT i dostęp do elementów silnika jest lepszy niż u mnie. Co do sposobu rozładowania traktorka to tak samo postąpiłem podczas rozładunku mojego
Yanmar'a ponieważ moje deski mają ponad 2 metry ale w obawie o spadnięcie z najazdów podjechaliśmy busem pod górkę i przejechałem traktorkiem jak po rampie :)
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: marekspectra » 13 mar 2016, 13:48

Graulacje ! :) miło mieć nową zabawkę ups sorry .... narzędzie :) Wiem że to cieszy :) Mnie cieszy również Twój świetny opis/relacja. Chciałby sie czytać takich więcej !

Czekam, na opis... hej
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: David » 13 mar 2016, 16:55

Gratuluje zakupu i bezawaryjnej pracy, tylne opony w świetnym stanie wyglądają jak nowe.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: RobFra » 13 mar 2016, 22:30

Tak wersja jest 4x2. Nie ma błędu w numerze D1450. Gdyby D było na końcu oznaczenia to byłoby 4x4. (H - hydrostatic, G - gasoline czyli benzyniak)
Oznaczenie modelu:
D - to Mitsu na rynek japoński (Domestic), rok powyżej 1980.
14 - moc PTO (na wałku niby, a na silniku mam naklejkę 14,5PS)?
50 - nowszy silnik tut. 3 cylindrowy (model 1400 miałby 2 cylindrowy).
Więcej będzie w nowym temacie o tym traktorku, ale muszę się zebrać, aby zrobić zdjęcia i przetłumaczyć trochę. Może za tydzień.

Fakt opony super. Nowy akumulator, oleje, filtry i 6 miesięcy gwarancji. Nie wiem czy tyle dostają "stali" klienci bo przy pierwszym traktorku było chyba mniej.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

axer
Posty: 69
Rejestracja: 13 sie 2014, 14:40

Re: Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: axer » 14 mar 2016, 21:31

Gratuluję zakupu, niech dzielnie służy. Minęliśmy się o jeden dzień, ale spostrzeżenia co do firmy mam bardzo podobne - każdy z pracowników zawsze powie dzień dobry kręcącym się po placu.

Co do gwarancji - to chyba zależy od traktorka i / lub negocjacji. Kupując swojego dostałem 10 miesięcy gwarancji, a mimo to gdy złapałem mały wyciek przedniego mostu - usunęli to w ramach gwarancji po 11 miesiącach od zakupu.

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Witam ponownie z Mitsubishi D1450

Post autor: rolnik małorolny » 14 mar 2016, 22:48

Pozdrawiam i gratuluję i życzę aby wszystko się w nim kręciło jak należy.
Maciek

ODPOWIEDZ